Akacjowy Dwór to wyjątkowe miejsce na mapie Krakowa, w którym możesz zorganizować wesele, przyjęcie rodzinne, lub imprezę firmową.

Dom weselny mieści się w dawnej siedzibie kancelarii austriackiego lotniska wojskowego i jest wyjątkowo związany z historią Polski i Krakowa. To tutaj w 1918 roku płk Roman Florer przejmował od Austriaków władzę nad miastem.

Akacjowy Dwór to obiekt z salą weselną, która urzeknie Was swoim wyglądem. Budynek został zaprojektowany w z użyciem skromnych, klasycznych motywów, co daje mu wyjątkową jakość estetyczną. Chociaż Dworek znajduje się prawie w centrum Krakowa, swoim wyglądem przypomina podkrakowską architekturę rezydencjalną. Zaletą naszej sali weselnej jest nie tylko jej położenie- w zaciszu, ale jednocześnie z dobrym dostępem do komunikacji. Nasza sala weselna (która może być Twoją salą weselną), to eleganckie klasyczne wnętrza, przepyszne jedzenie oraz obsługa na najwyższym poziomie.

Stary, zabytkowy dwór posiada:

  • Salę Kolumnową ? czyli główną salę o powierzchni 350 m 2 wraz z parkietem, która przy układzie okrągłych stołów pomieści 120 gości. Największym jej atutem jest niewątpliwie to, iż goście zasiadający przy stołach nie są oddzieleni od bawiących się, co zawsze daje gwarancję udanego przyjęcia. Pomieszczenie jest klimatyzowane, przestronne oraz posiada wydzieloną część z szatnią
  • Salę Tarasową z salonem, w którym nasi goście mogą odpocząć na wygodnych kanapach
  • pokój dedykowany Państwu Młodym ? udostępniany na przyjęcie weselne , w którym można przechować rzeczy na przebranie lub skorzystać z sejfu
  • kuchnię ? gdzie nasz szef kuchni przygotowuje wyśmienite potrawy na różnego rodzaju przyjęcia
  • ogród o powierzchni 35 arów

 

Budynek został całkowicie odnowiony z zachowaniem unikalnego charakteru wnętrz, tak by nic nie stracił na swoim ponadczasowym uroku.

W każdym zakątku „Akacjowego Dworu” przenika nas atmosfera eleganckich przyjęć a wystrój pomieszczeń jest starannie przemyślany i współgra z otoczeniem.

Indywidualne podejście do każdego klienta, które jest zasadą w Akacjowym Dworze, stwarza możliwość realizacji własnej wizji uroczystości rodzinnych i spotkań firmowych. Szef kuchni przygotuje na Państwa życzenie dania sięgające do tradycji kuchni polskiej i międzynarodowej. 

Zamknięty teren posiadłości sprzyja bezpieczeństwu Gości.

Akacjowy Dwór jest ostoją dobrego smaku i eleganckiego goszczenia się z nutką tradycji, a wyjątkowy klimat miejsca, dbałość o najwyższą jakość, mistrzostwo detalu oraz dyskretna obsługa stanowią gwarancję niezapomnianych chwil, do których później chętnie się powraca.